Praktische info Suriname
De reizen zijn in principe geschikt voor iedereen met enige wandelervaring. Tijdens de trektochten wordt regelmatig gestopt. De hoogteverschillen zijn over het algemeen gering. Omdat de bagage meegaat tijdens de tocht raden wij aan om een niet te zware rugzak mee te nemen. Tijdens de wandelingen hoef je alleen je dagrugzak te dragen.
Alle reizen worden begeleid door de ervaren lokale Nederlandstalige gidsen Roberto Plomp of Cor de Lange. Door hun jarenlange werk bij Amazing-on Tours zijn zij Suriname-kenners bij uitstek. Zo hebben zij de gehele binnenland coördinatie en een belangrijk deel van de logistiek uitgevoerd voor een documentaire over de bewoners van de binnenlanden en hun interactie met het regenwoud. Deze documentaire is vanaf medio 2001 tot vandaag regelmatig te zien op Discovery Travel Channel
GezondheidVoor Suriname wordt aangeraden om een DTP- injectie en een injectie tegen Hepatitis-A te halen. Je bent tevens verplicht tegen gele koorts te zijn ingeënt. Informeer voor de zekerheid ook even bij de huisarts of bij één van de vaccinatie-infolijnen. Tijdens de tochten worden lekkere en voedzame maaltijden bereid, maar door de andere soort ingrediënten die gebruikt worden, kan het natuurlijk toch voorkomen dat je maag wat van slag raakt. Het is aan te raden om zowel medicijnen tegen verstopping als tegen diarree mee te nemen. Voor de trektocht wordt mineraalwater meegenomen. Dit water kan ook gebruikt worden om de tanden te poetsen
Op deze reis overnachten wij in verschillende eenvoudige, maar sfeervolle accomodaties op basis van een 2-persoons kamer. De accomodaties variëren van een guesthouse tot een lodge of een historisch gebouw op een plantage.
Geld en overige kostenNoodzakelijk en/of handig om mee te nemen:
-dagrugzak
-goede wandelschoenen
-sandalen
-zwemkleding
-handdoek
-zaklantaarn
-zakmes
-luchtige regenkleding
-hoofddeksel (hoedje of pet)
-veldfles
-zonnebrandcrème
-goede zonnebril
-medicijnen tegen verstopping/diarree/hoofdpijn
-ORS tegen uitdroging
-paspoort/copy paspoort
-reisverzekeringspasje
-geld/bankpas
-camera
-verrekijker
-kopiën van alle officiële papieren
- Mocht je speciale batterijen hebben in je camera dan kan het verstandig zijn deze mee te nemen!
Opmerking: In Suriname kent men 110 volt, een adapter kan dus handig zijn!
