Deze site werkt het best onder IE v7.0 en Mozilla Firefox

Servië: 11-daagse wandelreis in het hart van de Balkan

Servie groepsreisEen wandelreis door Servië zal voor velen misschien niet een voor de hand liggende keuze zijn. Maar laat u verrassen door dit fascinerende land in het hart van de Balkan. Een land dat een turbulente tijd heeft doorgemaakt en nu volop bezig is om op duurzame wijze plattelandstoerisme  te ontwikkelen. Een ontwikkeling die ook hard nodig is om de leegloop van het het platteland tegen te gaan. Tijdens deze reis concentreren we ons op de natuur- en cultuurrijke westelijke provincies.

Te voet maken we kennis met de veelzijdige natuur en cultuur in het westen van Servië. We wandelen over glooiende heuvels, door stille wouden, langs akkerland en traditionele boerderijen. Wij beklimmen bergkammen, genieten van prachtige vergezichten en verfrissen ons in klaterende bergbeekjes. We verblijven in bijzondere en sfeervolle accommodaties op mooie lokaties en laten ons door de gastvrije uitbaters verrassen met traditionele streekgerechten veelal klaargemaakt met producten uit eigen tuin.

Na een kennismaking met Belgrado reizen we door naar de Bosnische grens. Hoog boven de kloof van de Drina ligt Tara National park. Hier maken we wandelingen door  bossen en riviervalleien. Dichtbij ligt het weidse Zlatibor. Dit cultuurlandschap biedt een heel andere aanblik: glooiende akkers, bloemrijke almen, veel vennetjes en riviertjes. Vanuit sfeervolle chalets wandelen we door deze mooie streek.
We reizen verder en maken mooie wandelingen door deze streek die bekend staat om met haar bijzondere flora en ongekende luchtkwaliteit. In  Terzia Avlija verblijven we op een unieke lokatie, namelijk in de traditionele huisjes van het openluchtmuseum. 

Bekijk hier ons fotoalbum van Servië ---->

ServiëLangzaam gaan we verder zuidwaarts. Na een korte rit met de bus gaan we te voet Golija binnen. Golija wordt wel beschouwd als het wildste deel van Servië. Het is erg dunbevolkt, zodat er nog veel wolven en beren leven. We wandelen over de hoogste piek (Jankov kamen, 1833m) naar ons volgende verblijf.
De laatste wandeling brengt ons naar Kopaonik. Het zuidelijkste punt en de hoogste piek van deze reis. Een tocht met magnifieke uitzichten! We verkennen het grensgebied met Kosovo en kunnen zelfs ongemerkt een voet in 's werelds nieuwste land zetten. Pancicev vrh, met 2017m, markeert de grens. We overnachten in Kopaonik in een sfeervolle berghut.

Deze reis is een kennismaking met de prachtige natuur en oude cultuur van Servië. Wij maken mooie wandelingen in verschillende landschappen en wisselen dit af met culturele uitstapjes. Tijdens deze reis hebben wij natuurlijk ook volop de gelegenheid om te genieten van de heerlijke gerechten uit de traditionele keuken.

ServieServië

Accommodaties: wij verblijven in bijzondere accommodaties op unieke lokaties. De overnachtingen in het hotel, de chalets en het pension zijn o.b.v. een 2-persoonskamer met eigen badkamer. In Terzica Avlija verblijven wij  in traditioneel ingerichte kamers die onderdeel uitmaken van het museum, het sanitair is hier gedeeld. In Golija overnachten we in een soort vakantiehuis, ook hier is het sanitair gedeeld.

De reis is inclusief

De reis is exclusief


02. Gif Banner 468x60

Vertrekdata

Hieronder vindt u alle vertrekdata van deze reis met de bijbehorende kosten.
Vertrekdatum Dagen Status Kosten (in €)
Reis Ticket **kosten *Eenpers.
19 Juli 2012 11 Beschikbaar 1095 250 25 175
Genoemde ticketprijzen zijn indicatief.
* Toeslag die in rekening wordt gebracht indien u een eenpersoonskamer wilt.
**I.v.m. de nieuwe btw regeling zijn wij genoodzaakt om € 25,- boekingskosten in rekening te brengen,
meer informatie hierover kunt u vinden bij onze algemene voorwaarden (menu extra's)
Deel deze informatie via:
  • Facebook
  • email
  • LinkedIn
  • Twitter